بهترین مرکز ومپایر لیفت صورت در زعفرانیه

مرکز-ومپایر-لیفت-صورت-در-زعفرانیه

لیفت صورت خون آشام یا ومپایر فیس لیفت (Vampire Facial) یک روش جوانسازی پوست است که در آن از خون خودِ شخص برای بهبود رنگ و کیفیت پوست و بازسازی آن استفاده می شود.
این روش یکی از بهترین روشهای جایگزین برای جراحی های زیبایی است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با این روش آشنا کنیم. برای دسترسی سریعتر به تیترها می توانید از فهرست استفاده کنید.

لیفت صورت خون آشام چیست؟

ومپایر فیس یا فیس لیفت روشی است که در آن از پلاسمای خون غنی از پلاکت (PRP) برای جوانسازی صورت استفاده می شود. PRP غنی از پروتئین، مواد مغذی و فاکتورهای رشدی است که به افزایش گردش خون و مویرگ سازی کمک می کنند.

بنابراین با بهبود خونرسانی و دریافت اکسیژن و مواد مغذی بیشتر، ساخت کلاژن و الاستین در پوست نیز بیشتر می شود تا بافت پوست را سفت و محکم کند. مدت زمان انجام این عمل زیبایی بسته به نوع تکنیک آن حدود ۱ ساعت طول می کشد.

تکنیکهای رایج ومپایر

جوانسازی به روش ومپایر به یکی از دو روش لیفت صورت خون آشام (ومپایر فیس لیفت) و ومپایر صورت (ومپایر فیس) انجام می شود. این دو روش اساساً با تزریق پی آر پی انجام می شوند ولی با هم کمی متفاوت هستند.

لیفت صورت خون آشام (ومپایر لیفتینگ)

در این تکنیک پزشک پی آر پی پوست را با تزریق ژل ترکیب می کند تا علاوه بر تغذیه پوست توسط PRP، ژل نیز بتواند فرورفتگی های پوست را پر کند و چین و چروک های آن را از بین ببرد. این تکنیک برای لیفت یا کانتور کردن صورت بسیار مفید است.

صورت خون آشام (ومپایر فیس)

در این تکنیک، تزریق پی آر پی با میکرونیدلینگ صورت همراه می شود. سوزنهای میکرونیدلینگ کمک می کنند PRP به نقاط عمیق تری از پوست نفوذ کرده و تاثیر آن بیشتر شود. ومپایر فیس برای بهبود پوست و رفع اسکارهای ناشی از آکنه بسیار موثر است.
قبل-و-بعد-از-ومپایر-فیس-لیفت-در-زعفرانیه

برای انجام ومپایر فیس یا فیس لیفت در زعفرانیه تهران شما هم می توانید از خدمات مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

آماده شدن برای لیفت صورت ومپایر

قبل از لیفت صورت خون آشام به موارد زیر توجه کنید:

 • از ۲۴ ساعت قبل از تزریق سعی کنید زیاد آب بنوشید.
 • از یک روز قبل از تزریق باید از نوشیدنهای کافئینی مثل قهوه و الکل خودداری کنید.
 • از برنزه کردن پوست قبل از این عمل زیبایی بپرهیزید.
 • در روز مراجعه آرایش نکنید چون باید پوستتان تمیز باشد.

در ضمن اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید به پزشکتان حتما بگویید تا در صورت امکان مصرف آن برای چند روز  قطع شود.

توجه: اگر مجبور به مصرف این داروها باشید نمی توانید ومپایر لیفت صورت را انجام دهید چون خطر خونریزی و کبودی بیشتر می شود.

نحوه انجام لیفت صورت با خون آشام در زعفرانیه

برای کسانی که ومپاير ليفت صورت را در مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا انجام می دهند، مراحل زیر انجام می شود:

 1. ابتدا پوست ضد عفونی و بعد بیحسی موضعی انجام می شود.
 2. اگر ليفت صورت به روش خون آشام را قرار است انجام دهید، در نواحی مورد نظر برایتان ژل هیالورونیک اسید تزریق می شود.
 3. از بازوی شما حدود ۵ تا ۱۵ میلی لیتر خون گرفته می شود. سپس خون داخل سانتریفیوژ قرار می گیرد تا پلاکتهای پلاسمای خون از بقیه ترکیبات خون جدا شود. بعد پلاسمای غنی از پلاکت با سرنگ ظریفی زیر پوست تزریق می شود.

اگر ومپایر فیس را انجام می دهید، مرحله تزریق فیلر حذف می شود. به جای آن با تزریق پی آر پی باید میکرونیدلینگ صورت را همزمان انجام دهید تا اثربخشی PRP بیشتر شود.
ومپایر-لیفت-صورت

مراقبتهای بعد از ومپاير صورت

ومپایر صورت با هر تکنیکی باشد، لازم است بعد از آن مراقبتهای زیر را انجام دهید:

 • صورت را دستکاری نکنید. مثلا آنرا نخارانید، دست نکشید یا ماساژ ندهید تا فیلرهای جابجا نشوند و پوستتان بیشتر تحریک نشود.
 • برای کاهش عوارض ومپایر لیفت مثل سوزش و التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از درمان با این روش نباید صورتتان را بشویید تا پی آر پی بتواند کاملا جذب پوست شود.
 • از سیگار کشیدن و مصرف الکل برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق بپرهیزید.
 • تا یک هفته نباید صورتتان در معرض آفتاب باشد یا از مواد آرایشی استفاده کنید.

همچنین تا ۲۴ ساعت بعد از ومپایر لیفت صورت از شنا یا ورزشهای شدیدی که باعث تعریق زیاد می شوند بپرهیزید تا پی آر پی از پوست شما خارج نشود.

دوره نقاهت بعد از ومپایر صورت چقدر است؟

دوره نقاهت بعد از ومپاير صورت بسیار کوتاه و در حد یکی دو روز است. بعد از لیفت صورت با ومپایر یا ومپایر فیس نیازی به استراحت ندارید. اگر مشکلی با قرمزی صورت ندارید، می توانید از همان روز سرکار بروید.

آیا ومپایر صورت با عوارضی نیز همراه است؟

ومپایر فیس لیفت چون با خون خود شما انجام می شود یک روش ایمن است. اما بعد از جوانسازی با این روش تمام افراد شاهد عوارض زیر هستند:

 • تورم
 • خارش
 • کبودی
 • سوزن سوزن شدن
 • احساس درد و سوزش خفیف
 • قرمز شدن صورت
 • واکنش آلرژیک به ژل اسید هیالورونیک (به ندرت رخ می دهد)

این عوارض عادی هستند و بعد از یکی دو روز از بین می روند. تنها خطر این روش، عفونت است که اگر آن را توسط پزشک مجرب انجام دهید، هیچ خطری برایتان ایجاد نمی شود.

مزایای ومپایر صورت و لیفتینگ در زعفرانیه

جوانسازی با ومپاير ليفت صورت با مزایای زیر همراه است:

 • کاهش چین و چروک صورت
 • رفع جای زخم و اسکار آکنه
 • در صورت تزریق ژل  و انجام ومپایر فیس لیفت می توانید قسمتهایی از صورت که دچار آتروفی و کاهش حجم شده را پر کنید.
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • مناسب همه سنین و انواع تیپ های پوستی
 • روشن شدن رنگ پوست با مهار کردن فعالیت سلولهای تولید کننده ملانین (رنگدانه های پوست) که باعث ایجاد لکه های قهوه ای می شوند.
 • بدون درد

به علاوه این عمل زیبایی یک روش غیرجراحی است که در مطب پزشک می توانید آن را انجام دهید.
لیفت-صورت-به-روش-خون-آشام

نتایج لیفت صورت به روش خون آشام

اگر ومپاير ليفت صورت را انجام داده اید و برایتان تزریق ژل انجام شده می توانید نتایج آن را سریعا بعد از تزریق ببینید. اما برای دیدن نتایج اولیه PRP باید دو تا سه هفته صبر کنید.

چون فرایند بازسازی طبیعی پوست با مواد مغذی PRP مدتی طول می کشد و بعد از ۳ ماه می توانید نتیجه کامل را ببینید. در ضمن برای گرفتن بهترین نتیجه از ومپایر صورت یا ومپایر لیفت حداقل به سه تزریق نیاز دارید.

ماندگاری ومپایر فیس یا فیس لیفت

نتایج ومپایر فیس لیفت دائمی نیست و در اغلب افراد یک تا دو سال ماندگاری دارد. چون با افزایش سن به طور مداوم کلاژن سازی پوست کمتر شده و عوامل محیطی مثل نور آفتاب و تغذیه نامناسب باعث تخریب کلاژن های پوست می شود.

برای افزایش مدت نگهداری نتایج می توانید سالانه ومپایر فیس یا فیس لیفت را تکرار کنید یا روشهای دیگری مثل مزوتراپی پوست یا تزریق مزوژل در زعفرانیه را امتحان کنید.

برای لیفت صورت با خون آشام (تکنیک ومپایر) در زعفرانیه تهران شما هم می توانید از خدمات مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

هزینه لیفت صورت خون آشام شامل بیمه می شود؟

هزینه ومپایر صورت تحت پوشش بیمه یا بیمه های تکمیلی نیست و بر اساس تکنیک انجام آن موارد زیر را کاور می کند:

 • میزان، نوع و برند فیلرهای تزریقی
 • استفاده از روش میکرونیدلینگ
 • تجهیزات مطب و وسائل یکبار مصرف
 • تبحر پزشک

قیمت لیفت صورت با خون آشام در بیشتر کشورها بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار قیمت دارد که البته این قیمت در ایران کمتر خواهد بود.
نواحی-انجام-ومپایر-لیفت

خلاصه مهمترین نکات

لیفت صورت خون آشام یک روش زیبایی غیر جراحی است که در آن پلاکت های غنی شده خون یا پی آر پی همراه با روشهایی مثل میکرونیدلینگ یا تزریق فیلر به زیر پوست تزریق می شود.

درمان با این روش باعث رفع شلی و افتادگی پوست شده، چین و چروکهای صورت و اسکار آکنه را از بین می برد. این روش ایمن و بدون عارضه است و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

پرسش و پاسخ درباره ومپایر لیفت صورت

در مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا معمولا در مورد ومپایر فیس یا فیس لیفت سوالات زیر پرسیده می شود:

آیا از لیفت خون آشام می توانم برای زیبایی قسمتهای دیگر بدن هم استفاده کنم؟

به جز لیفت صورت می توانید از این روش برای تحریک رشد موها و لیفت سینه هم استفاده کنید.

ومپایر صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

زنان باردار، افرادی که آسپرین می خورند یا مبتلا به سرطان پوست، بیماریهای خونی مثل ایدز یا هپاتیت C هستند یا گوشت اضافی روی صورت دارند، نمی توانند از این روش استفاده کنند.

اگر شما هم سوالی درباره ومپایر لیفت صورت دارید، در بخش نظرات می توانید آنها را از ما بپرسید.

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *