تزریق بوتاکس زیر بغل در زعفرانیه تهران| درمان فوری تعریق

بوتاکس-زیر-بغل-در-زعفرانیه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در هر فصلی خیس عرق می شوید و از خیس شدن زیر بغل تان خسته شده اید، توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا آخر بخوانید. چون ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که بهترین راه درمان سریع تعریق زیر بغل چیست.

۷ علت تعریق زیاد زیر بغل

عرق کردن به خاطر فعالیت زیاد، ورزش و گرمای محیط یک پدیده طبیعی است. اما تعریق بیش از حد (هایپرهیدروزیس) مشکلی است که در بعضی از خانمها بروز کرده و باعث احساس خجالت آنها می شود. این افراد مدام با مشکل خیس شدن لباس، بوی نامطبوع و تیرگی زیر بغل به دلیل تعریق زیاد هستند.تعریق-زیر-بغل

به گفته خانم دکتر ویدا شکیبا، علت تعریق بیش از حد در این افراد مربوط به یکی از دلایل زیر است:

 • برخی بیماریها مثل دیابت، مشکلات تیروئید، قند خون پایین یا برخی عفونت ها
 • گرگرفتگی در یائسگی
 • برخی از سرطانها
 • سکته قلبی
 • اختلالات سیستم عصبی
 • عوارض جانبی مصرف بعضی از داروها
 • دلایل ژنتیکی و ارثی

فاکتورهای بالا باعث بیش فعالی سلولهای غدد ترشح کننده عرق و تعریق بیش از حد می شوند.

درمان قطعی تعریق بیش از حد در زعفرانیه

خانم هایی که با روشهای دارویی نتوانسته اند عرق کردن زیادشان را درمان کنند، کاندید تزریق بوتاکس زیر بغل هستند. تزریق بوتاکس یک راه درمان سریع تعریق زیر بغل است که می تواند تا ۵۰ تا ۸۰ درصد میزان تعریق زیر بغل را کاهش دهد. از این روش برای درمان عرق دست و پا هم می توان استفاده کرد.

به علت بوتاکس زیر بغل، مسیر پیام رسانی بین اعصاب زیر بغل و غدد عرق مسدود شده و با کاهش تحریک پذیری اعصاب این ناحیه، فعالیت غدد عرق هم کاهش می یابد. در نتیجه در حد قابل توجهی جلوی تعریق زیاد بیمار گرفته می شود.مکانیسم-عملکرد-بوتاکس-برای-تعریق

برای درمان تعریق زیاد زیر بغل با تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران شما هم می توانید به کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

نحوه درمان سریع تعریق زیر بغل با بوتاکس

برای جلوگیری از تعریق زیر بغل می توانید تزریق بوتاکس را در مطب و با استفاده از بی حسی موضعی (لیدوکائین) انجام دهید. درمان با این روش ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. بعد از ضدعفونی و بیحسی زیر بغل، محدوده و نقاط تزريق بوتاکس زير بغل علامت گذاری می شوند.

این نقاط حدود ۱۵ نقطه یا بیشتر هستند که ۱.۵ سانت از هم فاصله دارند. ميزان تزريق بوتاکس زير بغل بستگی به شدت تعریق شخص دارد و برای تزریق آن از یک سرنگ ظریف استفاده می شود. بعد از بوتاکس نیازی به استراحت در منزل ندارید و همان موقع می توانید به کارهای عادی تان برگردید.نقاط-بوتاکس-زیر-بغل

غده های عرق ۵ تا ۷ روز طول می کشد تا بوتاکس تزریق شده را جذب کنند. پس برای دیدن نتیجه درمان تعریق زیاد با بوتاکس کمی باید صبور باشید. بعد از یک تا دو هفته، عرق کردن زیر بغل تا حد قابل تهوجهی (۵۰ تا ۹۰%) کمتر از قبل می شود.

آمادگی برای بوتاکس زیر بغل

قبل از تزریق بوتاکس زیر بغل باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • تا چند روز قبل از تزریق بوتاکس نباید زیر بغل را شیو کنید چون نباید هیچ زخمی در روز تزریق داشته باشید.
 • اگر داروی خاصی می خورید، سابقه آلرژی به بوتاکس دارید یا دچار بیماری خاصی هستید، حتما قبل از تزریق بوتاکس آنها را به پزشک اطلاع دهید.
 • در روز بوتاکس بهترین لباس تان را نپوشید. چون آغشته به مواد بیحسی و قطرات خون می شود. پوشیدن یک لباس گشاد و کهنه انتخاب مناسبی برای روز تزریق بوتاکس است.
 • حداقل از یک روز قبل از بوتاکس کردن باید مصرف داروهای گیاهی یا صنعتی که باعث رقیق شدن خون، افزایش کبودی و خونریزی بعد از بوتاکس می شوند را قطع کنید. مثل آسپرین، ویتامین E، گل راعی، …

همچنین یکی دو روز مانده به تزریق بوتاکس مصرف مام، محصولات عطری و یا ضد تعریق برای زیر بغل را باید کنار بگذارید.رهایی-از-عرق-در-تابستان

مراقبت های بعد از بوتاکس زیر بغل چیست؟

بعد از درمان قطعی تعریق بیش از حد با بوتاکس حتما نکات زیر را رعایت کنید تا دچار هیچ مشکلی نشوید:

 • بعد از بوتاکس تا زمان رفع تورم و التهاب زیر بغل باید از انجام کارهایی مثل اپیلاسیون، شیو کردن، استفاده از مام زیر بغل و … بپرهیزید.
 • تا چند روز نباید ورزشهای سنگین انجام دهید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از بوتاکس از حمام نکنید و موضع بوتاکس شده را در معرض آب داغ یا گرما قرار ندهید.
 • برای کاهش درد، تورم و التهاب زیر بغل می توانید کمپرس یخ بگذارید.

یک تا دو هفته بعد از تزریق برای معاینه زیر بغل به پزشکتان مراجعه کنید.

تعداد جلسات تزریق بوتاکس زیر بغل

معمولا بوتاکس زیر بغل در یک جلسه انجام می شود. بسته به اینکه ماندگاری بوتاکس برای شما چقدر باشد، به یک تا دو جلسه تکرار تزریق بوتاکس در طول سال نیاز دارید.

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

بوتاکس یک روش دائمی برای جلوگیری از تعریق زیر بغل نیست. چون به طور طبیعی این ماده بعد از مدتی توسط بافتهای زیر بغل تجزیه و در نهایت از بدن دفع می شود. پس کسانی که بوتاکس زیر بغل را انجام می دهند بعد از تجزیه بوتاکس دوباره باید تزریق را تکرار کنند.

سرعت جذب بوتاکس در بدن هر فردی متفاوت با دیگران است، برای همین ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف متغییر بوده و قابل پیش بینی نیست. اما به طور کلی در بیشتر خانم ها مدت ماندگاری بوتاکس زیر بغل حداقل ۴ تا ۶ ماه و حد اکثر ۱۲ تا ۱۴ ماه است.درمان-تعریق-زیاد-با-بوتاکس

آیا بوتاکس زیر بغل درد دارد؟

درد بوتاکس زیر بغل به دلیل استفاده از بیحسی موضعی زیاد نیست و درد خاصی را موقع تزریق حس نمی کنید. اما بیشتر افراد دچار کبودی، التهاب، سوزش و درد بعد از بوتاکس زیر بغل می شوند که طبیعی است و بعد از چند ساعت رفع می شوند. از دیگر عوارض بوتاکس زیر بغل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سردرد
 • تورم زیر بغل
 • خشک شدن دهان
 • خارش
 • واکنش آلرژیک (تهوع، استفراغ، سرگیجه، اختلال در بینایی، مشکلات تنفسی، کهیر زدن، …)

البته بروز علائم آلرژیک به ندرت اتفاق می افتد و بیشتر در کسانی ایجاد می شود که به بوتاکس حساسیت دارند. اگر نمی دانید به بوتاکس آلرژی دارید یا نه، می توانید قبل از تزریق تست آلرژی را انجام دهید. در صورت بروز علائم حساسیتی باید سریعا با پزشک تماس بگیرید.

نکته مهم: برای اکثر افراد، تزریق بوتاکس یک روش کاملا بی ضرر و ایمن برای درمان سریع عرق کردن زیاد است.

مزایای درمان تعریق زیاد با بوتاکس

کسانی که برای درمان تعریق زیاد از بوتاکس زیر بغل استفاده می کنند از مزایای زیر برخوردار می شوند:

 • بدون نگرانی از خیس شدن زیر بغل شان هر لباسی و هر رنگی که دلشان می خواهد، می پوشند.
 • کاهش بوی زیر بغل (منبع: Cleveland Clinic)
 • افزایش اعتماد بنفس در مهمانی ها و محیط کار
 • درمان قطعی تعریق زیاد زیر بغل
 • کاهش تیرگی زیر بغل
 • دیگر نیازی به خریدن انواع محصولات ضد تعریق و دئودورانت های زیر بغل ندارند

در ضمن یادتان باشد که غدد زیر بغل فقط ۲ درصد از تعریق بدن را برعهده دارند. پس از نظر دفع سموم یا خنک شدن بدن از طریق تعریق هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمی شود. (منبع: webmd.com).

برای بوتاکس زیر بغل در تهران شما هم می توانید به کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا در زعفرانیه مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ بوتاکس زیر بغل در زعفرانیه

کسانی که مایل به تزریق بوتاکس زیر بغل برای درمان تعریق زیاد در زعفرانیه تهران هستند، اغلب سوالات زیر را از خانم دکتر شکیبا می پرسند:

بعد از بوتاکس زیر بغل میشه لیزر کرد؟

تا زمانی که التهاب و زخم های زیر بغل کاملا خوب نشده است نباید لیزر موهای زائد را انجام دهید یا اقدام به روشن سازی زیر بغل کنید.

برای درمان عرق زیر بغل به چه دکتری مراجعه کنیم؟

برای درمان هایپرهیدروزیس یا تعریق زیاد باید به پزشکانی مراجعه کنید که در زمینه بوتاکس نواحی مختلف بدن فعالیت می کنند.

هزینه بوتاکس زیر بغل در زعفرانیه چقدر است؟

قيمت تزريق بوتاکس زير بغل بستگی به این دارد که کیفیت و برند بوتاکس چیست و چند واحد بوتاکس برای زیر بغل لازم است. اگر همزمان با بوتاکس زیر بغل، بوتاکس کف دستها یا پاها یا کارهای زیبایی مشابه مثل بوتاکس خط اخم را هم انجام دهید، به هزینه شما اضافه می شود.

تزریق بوتاکس زیر بغل برای چه کسانی ممنوع است؟

درمان تعریق زیر بغل با بوتاکس برای زنان باردار یا شیرده و کسانی که مبتلا به بیماریهای عصبی عضلانی یا عفونت پوستی هستند یا به ماده بوتاکس آلرژی دارند، ممنوع است.

اگر شما هم سوالی درباره تزریق بوتاکس زیر بغل در زعفرانیه برای درمان سریع تعریق زیاد دارید، در بخش نظرات می توانید سوالات خود را بپرسید.

۴.۷/۵ - (۱۷۲ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *