مزوتراپی لاغری چه عوارض و خطراتی دارد؟

عوارض-مزوتراپی-لاغری

مزوتراپی لاغری یکی از تکنیک های رایج در پیکر تراشی یا بادی کانتورینگ در زعفرانیه، رفع چربی های زائد و کاهش سلولیت (توده های چربی زیر پوست) است. در این تکنیک، با تزریق محلول چربی سوز به نقاط مورد نظر، چاقی موضعی درمان می شود. نظرات در مورد مزوتراپی لاغری خیلی متنوع و متفاوت است.
بعضی افراد از تاثیر خوب آن می گویند؛ اما بعضی دیگر نگران عوارض تزریق مواد مزوتراپی هستند. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع عوارض مزوتراپی لاغری صورت و بدن بپردازیم و به شما خواهیم گفت که این روش برای لاغری چقدر ایمن است. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چربی سوزی با مزوتراپی در زعفرانیه

مزوتراپی یک تکنیک غیرجراحی است که اولین بار در سال ۱۹۵۲ توسط یک پزشک فرانسوی به نام میشل پیستور برای تسکین درد به کار رفت. بعد از آن، این روش محبوبیت زیادی برای درمان مشکلات مختلف در آمریکا پیدا کرد و برای چربی سوزی موضعی نیز مورد استفاده قرار گرفت.

در این تکنیک، پزشکان برای حذف چربی های اضافی موضعی از محلول مزوتراپی لاغری (که به آن کوکتل می گویند) استفاده می کنند. این محلول با سوزن های بسیار ظریفی به عمق ۱ تا ۴ میلی متری پوست و به لایه میانی پوست (مزودرم) تزریق می شود. در هر تزریق فقط چند قطره کوچک از محلول در نقاط مشخصی از پوست تزریق می شود.
مراحل-آب-شدن-چربی-با-مزوتراپی-لاغری

مزوتراپی لاغری بعنوان یکی از روشهای کم تهاجمی لاغری موضعی در زعفرانیه انجام می شود و بیشتر از همه مناسب کسانی است که با روشهای دیگر درمان نشده اند و حاضر به عمل لیپوساکشن و تحمل عوارض آن نیستند.

شما هم می توانید برای لاغری موضعی با مزوتراپی در زعفرانیه به کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

عوارض مزوتراپی لاغری چیست؟

به گفته دکتر ویدا شکیبا، خطرات و عوارض مزوتراپی لاغری بسیار ناچیز بوده و تاکنون هیچ مورد عوارض جدی در دنیا ناشی از آن گزارش نشده است. به گفته سایت معتبر هلث سنتر انگلستان تنها گزارشهایی که مبنی بر خطرناک بودن مزوتراپی هستند، گزارشهایی است از کشور برزیل که مزوتراپی توسط افراد غیر پزشک مانند آرایشگرها مورد استفاده قرار گرفته است.

اما امروزه با مراجعه به پزشکانی که در این زمینه فعالیت می کنند، عوارض ناشی از تزریق محلول مزوتراپی بسیار ناچیز شده است. به طور طبیعی، مثل هر عمل زیبایی یا غیر زیبایی دیگری، عوارض لاغری موضعی با مزوتراپی هم اجتناب ناپذیر است. این عوارض از فردی به فرد دیگر متفاوت است و شامل موارد زیر می شود:

درد و سوزش در محل تزریق

معمولا تمام کسانی که مزوتراپی لاغری شکم یا دیگر جاهای بدن را انجام می دهند، موقع تزریق یا بعد از آن دچار احساس درد، سوزش و یا خارش خفیف در محل تزریق می شوند. این عوارض عادی هستند و بعد از مدتی کاملا از بین می روند. اگر حساس به درد باشید، می توانید به پزشکتان اطلاع دهید تا برایتان از بیحسی موضعی استفاده کند.

بیحسی و کرختی

ممکن است در ناحیه تحت درمان دچار احساس بیحسی و کرختی شوید. این عارضه جدی نیست و در عرض یک هفته بعد از مزو بتدریج کاهش پیدا می کند.

عفونت

اصلی ترین خطر مزوتراپی بروز عفونتهای پوستی در محل تزریق است که در اثر باکتری به نام مایکوباکتریوم ایجاد می شود. اگر محل تزریق دچار عفونت شد باید سریعتر تحت درمان قرار بگیرید. معمولا این عارضه برای کسانی اتفاق می افتد که در شرایط غیربهداشتی مثل سالن های زیبایی و آرایشگاهی، مزوتراپی لاغری را انجام می دهند.
قبل-و-بعد-از-تزریق-مزو

کبودی

ممکن است محل تزریق کوکتل لاغری کبودی هایی ایجاد شود که بعد از چند روز از بین می روند. این کبودی ها ناشی از ورود سوزن به پوست هستند، درست مثل همان کبودی هایی که موقع دادن آزمایش خون ایجاد می شوند. اگر حساس هستید، می توانید از کمپرس یخ برای کاهش کبودی ها استفاده کنید. همچنین از کرمهای خاصی که پزشک برایتان تجویز کرده استفاده کنید تا کبودی ها زودتر برطرف شوند. (اما نباید بدون تجویز پزشک از هیچ نوع کرمی برای کاهش کبودی استفاده کنید، چون ممکن است باعث تحریک آن ناحیه و بروز حساسیت شود.)

التهاب و تورم

التهاب (قرمزی) و تورم از شایع ترین عوارض لاغری با مزوتراپی هستند. این عوارض عادی اند و بعد از چند ساعت یا بعد از یک روز خود به خود از بین می روند یا می توانید با گذاشتن کمپرس یخ تورم و کبودی را سریعتر بهبود دهید.

تورم در بعضی از افراد می تواند به شکل برجستگی های کوچکی بروز کند که دردناک نیستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. التهاب و تورم بعد از مزوتراپی به دلیل وجود ماده ای به نام فسفاتیدیل کولین در محل تزریق ایجاد می شود (منبع: سایت DermNet NZ). این ماده یکی از ترکیبات مهم کوکتل لاغری است که برای روان کردن چربی های جامد زیر پوست و شکستن پیوند بین آنها ضروری است.

واکنش آلرژیک به مواد تزریقی

برخی از داروهایی که برای مزوتراپی لاغری استفاده می شوند، در کسانی که پوست بسیار حساسی دارند به سرعت و یا بعد از مدتی واکنش های آلرژیک ایجاد می کنند. این واکنش ها ممکن است به صورت جوشهای ریز، راش پوستی، جوشهای سطح پوست یا ندولهای زیر پوستی (جوشهایی در عمق پوست) ظاهر شوند.

آسیب و اسکار در محل تزریق

ممکن است در محل تزریق مزوتراپی لاغری، اسکار یا لکه های تیره و زخم ایجاد شود. یا در صورت تزریق بیش از حد فسفاتیدیل کولین، سلولها و بافتهای مجاور چربی های موضعی آسیب ببینند. البته چنین عوارضی بسیار نادر هستند و اگر زیر نظر پزشک متخصص انجام شوند، شاهد بروز این عوارض نخواهید بود.
محلهای-تزریق-مزوتراپی-لاغری

شما هم می توانید برای لاغری موضعی شکم، ران، صورت و سایر قسمتهای بدن با مزوتراپی در زعفرانیه به کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

سه راه جلوگیری از عوارض لاغری با مزوتراپی

چون قیمت مزوتراپی لاغری کمتر از روشهای جراحی است و عوارض و دوره نقاهت آن خیلی کمتر است، این روش بین پزشکان و مراجعان آنها بسیار پرطرفدار شده است. با رعایت نکات زیر می توانید به راحتی از بروز خیلی از عوارض مزوتراپی لاغری پیشگیری کنید:

۱. نوع ترکیبات محلولهای مزوتراپی لاغری متنوع هستند و پزشکان از فرمول یکسانی برای درمان بیماران استفاده نمی کنند. در واقع نوع ترکیب کوکتل کاملا به وضعیت فرد مثل شدت چاقی موضع و یا نوع بیماریهای او بستگی دارد. پس برای تجربه مزوتراپی لاغری موثر و کاهش عوارض جانبی آن باید به یک پزشک مجرب در این زمینه مراجعه کنید. (منبع: سایت healthline)

۲. برای جلوگیری از واکنش های آلرژیک بعد از تزریق، می توانید ۲۴ ساعت قبل از مزوتراپی، داروی تزریقی را در قسمت کوچکی از پوست تان توسط پزشک امتحان کنید.

۳. برای کاهش عوارضی مثل کبودی و تورم توصیه می کنیم تا چند روز بعد از تزریق، لباسهای گشاد بپوشید و از ورزشها و فعالیتهای شدید خودداری کنید تا کبودی ها سریعتر از بین بروند.

و در پایان این مقاله باید اضافه کنیم که اگر هنوز هم نگران لاغری موضعی با مزوتراپی هستید، میتوانید روشهای غیر تهاجمی دیگری مثل ال دی ام در زعفرانیه را امتحان کنید.

اگر سوالی درباره مزوتراپی لاغری و عوارض آن دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را با ما مطرح کنید. همینجا به سوالات شما در این مورد پاسخ می دهیم.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *