آر اف فرکشنال (RF) در زعفرانیه

آر-اف-فرکشنال-در-زعفرانیه

آراف فرکشنال یک روش زیبایی، جوانسازی و لیفت لایه های عمیق پوست است که با استفاده از دستگاه RF و امواج رادیوفرکانسی انجام می شود. اگر در دهه ۳۰ زندگی خود یا بالاتر هستید، از این روش می توانید برای به تاخیر انداختن پیری پوست استفاده کنید. اما پیش از آن بهتر است این مقاله را بخوانید.
در این مقاله دکتر ویدا شکیبا در مورد نحوه جوانسازی با آر اف فرکشنال، مزایا، کاربردها، عوارض احتمالی و دیگر نکات مهم در این باره صحبت کرده اند. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید روی فهرست زیر کلیک کنید.

دستگاه آر اف فرکشنال چیست؟

آر اف فرکشنال (RF Fractional) دستگاهی است که امواج رادیوفرکانسی تولید می کند که کاملا ایمن هستند و در زمینه های پزشکی و زیبایی کاربرد دارند. در بهترین مراکز لیزر فرکشنال در زعفرانیه تهران از این دستگاه برای جوانسازی و لیفت پوست صورت و گردن استفاده می کنند.

 امواج لیزر RF فرکشنال برخلاف لیزرهای CO2 مثل لیزر مونالیزا فقط به لایه اپیدِرم (لایه سطحی پوست) نفوذ نمی کند. بلکه به لایه میانی (لایه مزودِرم) و لایه زیرین (لایه دِرم یا پوست) هم نفوذ کنند و جوانسازی را در این لایه ها نیز انجام دهند. به خصوص که این لایه با افزایش سن، کلاژن خود را از دست می دهد و باعث پیری و افتادگی پوست می شود.

RF فرکشنال چگونه کار می کند؟

امواج آر اف فرکشنال با مکانیسم های زیر به بهبود ساختار پوست صورت و بدن کمک می کند:

افزایش گردن خون: امواج آر اف فرکشنال در سطح و عمق پوست به گرما تبدیل می شود و گردش خون موضعی را افزایش می دهد. افزایش خون در پوست با اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر بافتها همراه است.

در نتیجه، پروتئین های ساختاری مثل کلاژن و اِلاستین که در استحکام بافت پوست و جوانسازی آن نقش اساسی دارند، بازسازی و تقویت می شوند.

کلاژن سازی: نفوذ امواج رادیوفرکانسی به پوست با تخریب کنترل شده لایه های مختلف پوست در اثر گرما همراه است. این آسیب دیدگی ها منجر به تحریک فیبروبلاست های لایه مزودرم می شود.

فیبروبلاستها برای ترمیم زخم، فاکتورهای رشدی مثل کلاژن را تولید می کنند و باعث افزایش ساخت این نوع پروتئین ها می شوند.

فیبروز سازی: سلولهای پوست در ناحیه تحت درمان به دلیل آسیبهای ناشی از گرمای RF،  بافت چسبناکی به نام فیبروز تولید می کنند که پروتئین های محکم و کوتاهی هستند. فیبروز باعث ضخیم تر شدن لایه مزودرم، بازگشت خاصیت ارتجاعی پوست و لیفت صورت می شود.

کلاژن های جدید و بافت فیبروز در طول زمان از بین می رود و برای جایگزین کردن آنها باید جلسات آر اف صورت را تکرار کنید.
نحوه-عملکرد-RF-فرکشنال

جلسات لیزر آر اف فرکشنال

هر جلسه آراف فرکشنال حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌ کشد و تعداد جلسات شما بستگی به شدت عارضه، نوع پوست و نیاز آن دارد. معمولا آر اف فرکشنال صورت در اغلب خانم ها بین ۳ تا ۱۰ جلسه است.

اگر آر اف فرکشنال با مزوتراپی پوست همراه باشد، سریعتر جواب می دهد، تعداد جلسات کمتر می شود و نتایج آر اف فرکشنال موثرتر و بهتر است. برای انجام روشهای ترکیبی می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

نتایج لیزر آر اف فرکشنال

نتایج جوانسازی پوست صورت با لیزر آر اف فرکشنال (RF Fractional) را می توانید بعداز ۲-۴ جلسه ببینید اما برای دیدن نتیجه نهایی باید تا چند ماه بعد از جلسه آخر صبر کنید. چون پوست شما به مرور و به طور طبیعی در حال جوانسازی و کلاژن سازی است.

ماندگاری لیزر آر اف فرکشنال چقدر است؟

مدت ماندگاری نتایج آر اف فرکشنال بستگی به تعداد جلسات آر اف، نوع پوست، سن و وضعیت سلامتی فرد دارد و می تواند تا چند سال دوام داشته باشد. با حفظ پوست از نور آفتاب، مراقبتهای لازم از پوست و انجام جلسات شارژ سالانه یا ۶ ماه یکبار می توانید مدت ماندگاری آراف فرکشنال را بیشتر کنید.

فواید آر اف فرکشنال برای پوست صورت

جوانسازی و لیفت پوست با امواج رادیو فرکانسی با مزایای زیر همراه است:

 • بدون هیچ برش، خونریزی و بخیه
 • جوانسازی در عمق و سطح پوست
 • بدون نیاز به بیحسی
 • بدون درد
 • ایمن است
 • عوارض آن از لیزر کمتر است.
 • کاهش سلولیتها و صاف شدن ظاهر پوست با لیپولیز بافت چربی زیر پوست
 • لیفت V شکل صورت
 • روشن تر شدن پوست، از بین رفتن یا کاهش لکه های تیره (هیپرپیگمنتیشن)
 • بهبود بافت پوست

همچنین این روش جوانسازی برای انواع رنگ پوست، حتی پوست های تیره بسیار موثر است.
جوانسازی-با-آر-اف-فرکشنال

برای جوانسازی پوست با آراف فرکشنال در زعفرانیه شما هم می توانید به کلینیک زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

آیا RF فرکشنال عوارض جانبی دارد؟

آر اف فرکشنال یک روش ایمن برای جوانسازی صورت است. در این روش احساس گرمای زیادی شبیه آفتاب سوختگی می کنید که به دلیل گرمای ایجاد شده توسط RF Fractional بوده و کاملا طبیعی است. از دیگر عوارض بعد از آر اف فرکشنال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • التهاب و قرمزی پوست تا ۲۴ ساعت اول
 • تورم و احساس ناراحتی خفیف
 • پوسته پوسته شدن پوست به دلیل لایه برداری آر اف فرکشنال تا ۵ روز

این عوارض جای نگرانی ندارند. اما برخی از عوارض آر اف فرکشنال ناخواسته هستند که مهمترین آنها سوختگی پوست و ایجاد لکه های تیره است. سوختگی پوست در اثر اشتباهات اپراتور حین تنظیم طول موجهای این دستگاه رخ می دهد.

اگر به بهترین دکتر پوست و مو در زعفرانیه تهران مراجعه کرده باشید، به دلیل حرفه ای بودن اپراتور دستگاه مطمئناً چنین مشکلی برایتان ایجاد نمی شود.

آیا RF می تواند به اندام ها آسیب برساند؟

به طور طبیعی نباید امواج رادیوفرکانسی دستگاه آر اف فرکشنال آسیبی برای بافتها ایجاد کند. اما اگر در معرض طول موجهای شدید RF قرار بگیرید، گرم شدن زیاد بافت بیولوژیکی و افزایش دمای بافتها می تواند باعث آسیب بافتی شود.

مهمترین کاربردهای آر اف فرکشنال صورت در زعفرانیه تهران

به گفته دکتر ویدا شکیبا، از RF فرکشنال در کلینیک های پوست برای درمان مشکلات پوستی زیر استفاده می شود:

 • از بین بردن اسکار آکنه، جای جوش، اسکارهای کلوئیدی، اسکارهای چرخشی، اسکار آتروفیک، اسکار جراحی و اسکار جعبه ای.
 • ترمیم و جوانسازی پوست آسیب دیده
 • کاهش منافذ باز، بافت ناهموار پوست و سلولیتهای چربی
 • لیفت و سفت کردن پوست صورت و گردن
 • کاهش چین و چروکهایی که خیلی عمیق نیستند و بدون فیلر یا پرکننده ها برطرف می شوند.
 • درمان لکه های تیره پوست ناشی از افزایش سن و آفتاب به کمک تجزیه رنگدانه های پوست یا تحریک ایجاد سلولهای جدید با رنگدانه کمتر

بنابر تحقیقات پزشکی معتبر، آراف فرکشنال میکرونیدلینگ روش موثری برای درمان اسکار آکنه های متوسط و شدید است.

بهترین کاندید آر اف فرکشنال چه کسانی هستند؟

کسانی که به جوانسازی یا لیفت صورت نیاز دارند، چین و چروک یا لکه های تیره دارند و نمی توانند از لیزر استفاده کنند یا از اسکار ناشی از زخم، جوش یا بخیه رنج می برند، می توانند از RF استفاده کنند.

در عوض، خانمها در صورت بارداری، شیردهی، ابتلا به برخی بیماریها (مثل مشکلات پوستی، خود ایمنی، قلبی، …)، وجود ایمپلنت های فلزی یا pace maker و نیز مصرف برخی داروها مثل راکوتان نمی توانند از RF فرکشنال بهره مند شوند.
قبل-و-بعد-از-آراف-فرکشنال

مراقبت های پس از آر اف فرکشنال

برای مراقبت های بعد از درمان با آر اف فرکشنال صورت باید به نکات زیر توجه کنید:

۱- شستن صورت بعد از RF باید به آرامی باشد و می توانید از یک شوینده ملایم بدون صابون برای شستشوی روزانه استفاده کنید.

۲- ۳ تا ۴ هفته بعد از آراف نباید لیزر، لایه برداری شیمیایی، اپیلاسیون یا میکرودرم ابریژن را انجام دهید.

۳- می توانید برای بهبود روند ترمیم پوست از سرمهای ترمیم کننده ای که فاکتور رشد اپیدرمی دارند استفاده کنید.

۴- تا زمان بهبودی کامل پوست در معرض آفتاب نباشید و اگر باید بیرون بروید حتما از خودتان در برابر نور آفتاب حافظت کنید.

۵- تا ۷۲ ساعت پس از آراف فرکشنال از سونا و دوش آب گرم اجتناب کنید.

۶- تا دو هفته بعد از جوانسازی با RF فرکشنال نمی توانید از سرم ویتامین C، تونرهای الکلی، اسیدهای سالیسیلیک و گلیکولیک یا رتینول استفاده کنید تا پوست شما به حالت عادی برگردد.

۷- برای جلوگیری از خطر عفونت و تحریک تا ۲۴ ساعت از مواد آرایشی در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید.

۸- تا بهبودی کامل پوست اصلا به آن دست نکشید یا آنرا نخارانید.

۹- زیاد مایعات بنوشید و در صورت نیاز برای کاهش تورم و التهاب پوست از کمپرس سرد استفاده کنید.

قبل یا بعد از RF می توانید هر ورزشی که می خواهید، انجام دهید. البته اگر برای کاهش سلولیت از RF استفاده می کنید، ورزش کردن تاثیر آر اف را بیشتر می کند و برای دفع چربی از بدن موثر است. اگر به مراقبتهای دیگری نیاز داشته باشید، پزشکتان به شما خواهد گفت.

برای جوانسازی پوست با آراف فرکشنال در زعفرانیه شما هم می توانید به کلینیک زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

جمع بندی نکات مهم

آر اف فرکشنال به دلیل تحریک کلاژن سازی و فیبروزسازی در بافتهای آسیب دیده پوست صورت می تواند باعث جوانسازی، ترمیم اسکار، درمان انواع مشکلات پوستی و لیفت صورت شود.

درمان با امواج رادیوفرکانسی این دستگاه ایمن است و در نقاط حساسی مثل زیر چشم ها نیز میتوان از آن استفاده کرد. همچنین نتایج و ماندگاری درمان خوب است و پیری پوست را کند کرده و یک درمان زیبایی ضد پیری به حساب می آید.

سوالات متداول

رایجترین سوالاتی که درباره آر اف فرکشنال در زعفرانیه از دکتر ویدا شکیبا پرسیده می شوند، عبارتند از:

آیا RF فرکشنال بهتر از میکرونیدلینگ است؟

امواج فرکانس رادیویی دستگاه آر اف فرکشنال نسبت به روش میکرونیدلینگ صورت کم تهاجم تر است و می تواند بهتر از میکرونیدلینگ سنتی، کلاژن سازی پوست را تقویت کند.

جوانسازی پوست صورت با RF بهتر است یا با لیزر؟

هر دو روش موثر هستند و بسته به نوع و شدت عارضه ای که دارید، انتخاب می شوند. مثلا RF عوارض کمتری دارد و هر هفته یا هر دو هفته هم می توانید آن را انجام دهید. لیزر هم برای درمان مشکلات سطحی پوست مثل چین و چروکهای سطحی، لکه های تیره و غیره موثر است.

هزینه آر اف فرکشنال در زعفرانیه تهران به چه صورت است؟

هزینه آر اف صورت بستگی به برخی عوامل دارد که بر اساس آنها تغییر می کند. مثلا عوامل موثر بر هزینه آر اف صورت در زعفرانیه عبارتند از: نوع و شدت عارضه پوستی، مقدار ناحیه تحت درمان، مهارت پزشک، محل کلینیک، درمان های ترکیبی و تعداد جلسات آراف.

اگر شما هم سوالی درباره آر اف فرکشنال صورت در زعفرانیه تهران دارید، می توانید در بخش نظرات بپرسید.

۴.۸/۵ - (۱۸۰ امتیاز)
دکتر ویدا شکیبا

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *