مرکز میکرونیدلینگ در زعفرانیه

مرکز-میکرونیدلینگ-در-زعفرانیه

کلاژن یک پروتئین ضروری برای سفتی و خاصیت ارتجاعی پوست است. با افزایش سن، ایجاد اسکار و عوامل دیگر کلاژن سازی در پوست کم و علائم پیری مثل چین و چروکها ظاهر می شوند. یکی از روشهای موثر برای کاهش علائم پیری، میکرونیدلینگ صورت است. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با این روش آشنا کنیم. برای دسترسی سریعتر به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ تراپی یک درمان پزشکی است که در آن پوست صورت با سوزن های ریزی تحریک به بازسازی می شود. سوزنهای این دستگاه میکرو کانالهایی در پوست ایجاد می کنند که تا لایه دِرم (پوست) نفوذ دارد.

سوزنهای میکرونیدلینگ با تنظیمات دستگاه می توانند به عمق ۰.۵ تا ۲ میلی متری پوست نفوذ کنند. بنابراین می توان از این روش برای پوست نواحی ظریفی مثل دور چشم ها نیز استفاده کرد.

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

میکرونیدلینگ با ایجاد خراشهای کوچک در سطح و عمق پوست، فرآیند بازسازی، تولید سلولهای جدید و افرایش سرعت تولید پروتئینهای کلاژن و الاستین را تحریک می کند.

به همین علت است که به این روش “درمان القای کلاژن” نیز گفته می شود. چون تقویت کلاژن سازی با میکرونیدلینگ تراپی منجر به بهبود کیفیت پوست، جوانسازی، ترمیم و رفع مشکلات پوست می شود.

کاربردهای میکرونیدلینگ در مراکز زیبایی زعفرانیه

خانم ها و آقایان در مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا در زعفرانیه تهران از میکرونیدلینگ تراپی این مرکز برای انجام کارهای زیر استفاده می کنند:

میکرونیدلینگ برای روشن شدن پوست: در این مرکز می توانید از میکرونیدلینگ برای لک صورت، ملاسما، کک مک و لکه های تیره پوستی استفاده و پوست خود را کمی روشنتر کنید.

میکرونیدلینگ برای منافذ باز: به کمک این روش می توانید منافذ بزرگ پوست را کوچکتر و ناهمواریهای صورت را صاف و زیبا کنید.

میکرونیدلینگ برای جای جوش: تاثیر ترمیمی میکرونیدلینگ کمک می کند جای جوش، روزاسه و آکنه را در چند جلسه برطرف کنید.

میکرونیدلینگ برای اسکارها: انواع اسکارهای (جای زخم) ناشی از جراحی، آسیب دیدگی یا استرچ مارکهای (ترکهای پوستی) ناشی از بارداری یا تغییرات وزنی را می توان با میکرونیدلینگ تراپی برطرف کرد.

در این روش، سوزنهای میکرونیدلینگ باعث شکسته شدن بافت سخت اسکارها شده و پوست این نواحی تحریک به بازسازی می کنند.

به علاوه از میکرونیدلینگ تراپی به دلیل منافذی که در پوست ایجاد می کند، می توان برای افزایش نفوذ و تاثیر داروها و تقویت کننده های پوست (مثل انواع کوکتل های مغذی مزوتراپی) استفاده کرد.
عکس-قبل-و-بعد-از-میکرونیدلینگ-جای-آکنه

برای درمان مشکلات پوست صورت با میکرونیدلینگ در زعفرانیه شما هم می توانید به مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

نحوه آماده شدن برای میکرونیدلینگ صورت

قبل از انجام میکرونیدلینگ صورت نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • حتما یک جلسه معاینه و مشاوره با بهترین دکتر پوست و مو در زعفرانیه داشته باشید و سوالات خود را بپرسید.
 • اگر آسپرین می خورید به دکتر بگویید و قبل از میکرونیدلینگ چند روز آنرا قطع کنید.
 • اگر عفونت یا بیماری پوستی دارید باید قبل از میکرونیدلینگ تراپی آن را درمان کنید.

و حتما قبل از هر جلسه باید صورت را تمیز و آرایش خود را کاملا پاک کنید.

نحوه انجام میکرونیدلینگ

در هر جلسه میکرونیدلینگ تراپی، ابتدا پوست از مواد آرایشی پاکسازی و بعد ضدعفونی می شود. بعد از بیحسی موضعی با پمادهای بیحس کننده، سوزنهای میکرونیدلینگ در سطح پوست حرکت داده می شوند تا زخم های ریزی در سطح و عمق پوست ایجاد شود.

در جلسه اول سوزنها به کمترین عمق پوست وارد می شوند. اما در جلسات بعدی که پوست ضخیم تر می شود و می تواند نفوذ سوزن ها را به عمق بیشتری تحمل کند، سوزنهای عمیق تر وارد می شوند. پزشک با تنظیمات روی دستگاه می تواند عمق نفوذ سوزنها را تنظیم کند.
میکرونیدلینگ-پوست

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

به گفته دکتر ویدا شکیبا، بعد از هر جلسه میکرونیدلینگ پوست باید موارد زیر را رعایت کنید تا مشکلی ایجاد نشود:

 • تا چند روز آرایش نکنید و تا ۴۸ ساعت از مصرف کرم ضدآفتاب خودداری کنید. ولی بعد از دو روز باید حتما تا حدود دو هفته در معرض آفتاب نباشید. یعنی حتما از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید.
 • از مسکن های ضد التهاب استفاده نکنید! برای تسکین درد از کمپرس سرد و استامینوفن کمک بگیرید.
 • داروهای آنتی بیوتیک و کرم های ترمیمی را طبق دستور پزشک استفاده کنید.
 • بعد از میکرونیدلینگ ۲۴ تا ۴۸ ساعت نباید صورت را بشویید یا به استخر و جکوزی بروید. بعد از آن می توانید از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید.

همچنین برای کاهش التهاب صورت و ترمیم سریعتر پوستتان باید تا زمان بهبودی زخمها از مصرف غذاهای تند، دخانیات و الکل بپرهیزید.

تا چند روز بعد از میکرونیدلینگ استراحت کنم؟

دوره نقاهت بعد از میکرونیدلینگ کوتاه و در حد چند روز است. اما تا ۴۸ ساعت صورت قرمز است و اگر مشکلی با این مسئله ندارید از همان روز می توانید سرکار بروید. در غیر اینصورت دو سه روز مرخصی بگیرید.

میکرونیدلینگ صورت چه عوارضی دارد؟

درمان مشکلات پوست با میکرونیدلینگ یک روش بی خطر است که روی انواع تیپهای پوستی جواب می دهد. تمام کسانی که درمان با این روش را انجام می دهند تا چند روز عوارض زیر را تجربه می کنند:

 • التهاب و قرمزی
 • درد و سوزش خفیف
 • تورم
 • خشکی پوست
 • کبودی و تیرگی خفیف پوست
 • پوسته پوسته شدن
 • زخم های ریز (در حد میکرو)
 • احساس سفتی یا حساس به لمس شدن پوست
 • واکنش به داروهای موضعی و مواد بیحسی (در بعضی افراد)

کلیه ی این عوارض ظرف کمتر از یک هفته برطرف می شوند و جای نگرانی ندارند.

خطرات احتمالی

بعضی افراد به دلیل عدم مراجعه به بهترین مرکز میکرونیدلینگ زعفرانیه و انجام آن توسط افراد غیر متخصص با مشکلات زیر مواجه می شوند:

 • عفونت
 • ایجاد اسکار
 • تغییر رنگ پوست به مدت طولانی
 • تحریک پوست و جوش زدن به دلیل فشار زیاد به پوست

خونریزی بیشتر از حد معمول نیز ممکن است به دلیل عمیق تر وارد شدن سوزنها به پوست باشد. با یک پنبه تمیز می توانید محل خونریزی را فشار دهید تا بند بیاید. اما اگر خونریزی زیاد است و بند نمی آید به سرعت به پزشکتان مراجعه کنید.

چه کسانی باید از میکرونیدلینگ اجتناب کنند؟

هر چند میکرونیدلینگ یه روش بی خطر است، با این حال انجام آن برای افراد زیر مناسب نیست:

 • زنان باردار
 • افرادی که به تازگی برنزه کرده اند.
 • افرادی که تحت درمان سرطان پوست یا پرتو درمانی هستند.
 • افرادی که روی پوست صورتشان کلوئید (گوشت اضافی در جای زخم آنها ایجاد شده) دارند.
 • کسانی که سیستم ایمنی ضعیف، عفونت یا بیماریهای پوستی، زخم باز، جوش یا آکنه فعال دارند.
 • کسانی در حال مصرف داروهای درمان آکنه شدید مثل ایزوترتینوئین هستند یا هنوز یک ماه از قطع مصرف داروهایشان نگذشته است.

همچنین افراد مسن که سرعت ترمیم زخم ها در آنها طولانی تر است، به دلیل افزایش خطر عوارضی مثل عفونت کاندید خوبی برای میکرونیدلینگ تراپی نیستند.

مزایای میکرونیدلینگ پوست در زعفرانیه تهران

میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های جایگزین برای درمانهای پوستی مثل لیزر و لایه برداری است. کسانی که روش میکرونیدلینگ تراپی را برای جوانسازی پوست انتخاب می کنند، می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • باعث ایجاد لک یا تیرگی پوست نمی شود.
 • یک روش ایمن بدون استفاده از مواد شیمیایی است.
 • بدون درد و عارضه
 • زیبایی صورت و افزایش اعتماد بنفس شما
 • درمان مشکلات پوستی بدون لایه برداری و کاهش ضخامت پوست
 • کاهش چین و چروکها، خطوط ظریف و عمق خط خنده
 • بهبودی سریع و دوره نقاهت کوتاه
 • لیفت صورت به دلیل افزایش کلاژن سازی در آن

همچنین درمان پوست با این روش سرپایی است و در مطب پزشک انجام می شود.
میکرونیدلینگ-تراپی-صورت

میکرونیدلینگ پوست چند جلسه است؟

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بستگی به شدت عارضه و سرعت ترمیم پوست هر شخصی دارد. اما معمولا برای درمان با این روش به ۴ تا ۶ جلسه با فواصل یک ماهه نیاز دارید. مدت زمان هر جلسه نیز ۱۰ تا ۳۰ دقیقه است.

نکته: تعداد جلسات، مدت زمان هر جلسه و مهارت پزشک در میکرونیدلینگ تراپی روی هزینه میکرونیدلینگ در زعفرانیه تاثیرگذار است.

نتایج درمان با دستگاه میکرونیدلینگ

نتایج میکرونیدلینگ را از دو هفته بعد از شروع درمان می توانید ببینید. اما برای دیدن نتایج نهایی باید چند ماه صبر کنید. همچنین به روشهای زیر می توانید تاثیر این روش را بیشتر کنید:

 • اگر میکرونیدلینگ با آر اف فرکشنال همراه شود، امواج و گرمای آر اف تاثیر کلاژن سازی را بیشتر کرده و نتایج بهتری می گیرید.
 • اگر میکرونیدلینگ با پی آر پی (PRP) ترکیب شود، به دلیل فاکتورهای رشد و پلاکتهای غنی شده پی آر پی جوانسازی پوست بیشتر و سریعتر می شود. به خصوص در درمان جای آکنه این روش موثر است و ۵۰ تا ۷۰ درصد اسکار آکنه را محو می کند.

توجه توجه: میکرونیدلینگ صورت به تنهایی و بدون ترکیب با روشهای دیگر هم روش موثری است.

برای میکرونیدلینگ صورت شما هم می توانید از بهترین دستگاه های میکرونیدلینگ مرکز زیبایی دکتر ویدا شکیبا در زعفرانیه تهران بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

ماندگاری میکرونیدلینگ صورت چقدر است؟

نتایج میکرونیدلینگ دائمی نیستند. چون پوست به دلایلی مثل نور آفتاب و افزایش سن کلاژن سازی پوست کمتر می شود. با این حال به کمک موارد زیر می توانید ماندگاری نتایج میکرونیدلینگ را طولانی تر کنید:

 • هرگز در معرض تابش آفتاب نباشید.
 • سیگار نکشید.
 • سالانه یک جلسه میکرونیدلینگ نگهدارنده داشته باشید.

همچنین با ترکیب میکرونیدلینگ با روشهایی مثل مزوتراپی پوست، PRP یا تزریق مزوژل در زعفرانیه می توانید مدت ماندگاری میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست را بیشتر کنید.
میکرونیدلینگ-ترکیبی-با-مزوتراپی

جمع بندی نهایی

میکرونیدلینگ یکی از روشهای مکانیکی برای جوانسازی پوست است. در این روش با ورود سوزنهای دستگاه درماپِن به پوست، سوراخهای ریزی در پوست ایجاد می شود.

با تحریک پوست برای ترمیم این آسیبها، کلاژن و سلولهای جدیدی ساخته می شود که بازسازی و جوانسازی پوست، درمان اسکار و از بین رفتن لکه های مختلف پوست را به همراه دارد.

پرسش و پاسخ میکرونیدلینگ پوست در زعفرانیه

سوالات متداول در مورد جوانسازی پوست با دستگاه میکرونیدلینگ در زعفرانیه تهران عبارتند از:

آیا نتایج دستگاه میکرونیدلینگ خانگی با درمان در مرکز یکسان است؟

خیر. نتایج دستگاه های خانگی (درمارولر) به دلیل کم عمق بودن سوزنهای آن کمتر از دستگاه های پزشکی است. در ضمن، استفاده از درمارولر می تواند با خطراتی مثل تحریک بیش از حد پوست؛ عفونت و ایجاد اسکار به دلیل فشار زیاد به پوست همراه باشد.

میکرونیدلینگ برای چه سنی مناسب است؟

میکرونیدلینگ تراپی برای خانمها و آقایان محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می توانید برای درمان مشکلات پوستی خود از این روش استفاده کنید.

با میکرونیدلینگ چه روشهای زیبایی دیگری را می توانم انجام دهم؟

به جز تزریق بوتاکس می توانید همزمان مزوتراپی، پی آر پی یا تزریق ژل به لب را انجام دهید. برای بوتاکس صورت هم باید حداقل دو هفته از میکرونیدلینگ گذشته باشد.

اگر سوالی درباره میکرونیدلینگ پوست دارید در بخش نظرات مقاله حتما از ما بپرسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *