لیفت و درمان غبغب در زعفرانیه

لیفت-غبغب-در-زعفرانیه

شل شدن غبغب یکی از مشکلات زیبایی در خانم ها و آقایان است. این عارضه یک بیماری نیست و مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. اما باعث بدشکلی و احساس نارضایتی شخص از ظاهر خود شده و  اعتماد بنفس را تحت تاثیر قرار می دهد.
در بعضی از افراد حتی بزرگی غبغب باعث به چشم نیامدن زیبایی صورت و فک و بهم خوردن فرم این نقاط صورت می شود. به همین علت، افرادی که غبغب دارند به دنبال رفع آن و بازگرداندن زیبایی فرم گردن و چانه خود هستند. با خواندن این مقاله می توانید با انواع تکنیک های درمان افتادگی پوست غبغب در زعفرانیه تهران آشنا شوید. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

غبغب چیست؟

شل شدن طبیعی پوست در اثر پیری، تجمع چربی زیر چانه به خاطر اضافه وزن و همچنین شلی و افتادگی پوست در اثر کاهش وزن از مهمترین علل ایجاد غبغب یا افتادگی زیر چانه هستند. در این حالت انحنای زیر گردن از بین می رود و این انحنا با چربی یا افتادگی پوست گردن پر می شود که به آن غبغب می گویند.

البته این عارضه مختص افراد چاق نیست و کسانی که وزن مناسبی دارند هم ممکن است به دلیل ارثی بودن غبغب در خانواده شان دچار این مشکل شوند. پوسچر بد بدن، اختلالات تیروئیدی و کوتاهی گردن هم می توانند از دیگر دلایل کمتر شایع ایجاد غبغب باشند. این عارضه به هر علتی که باشد، خوشبختانه روشهای مختلفی برای درمان آن هست که می توانید از آنها بهره مند شوید.

روشهای رفع غبغب با جراحی

به گفته دکتر ویدا شکیبا، معمولا از روشهای زیر برای از بین بردن غبغب در یک جلسه استفاده می شود:

رفع غبغب با جراحی

لیفت غبغب با جراحی، سریعترین راه رفع غبغب است. در این جراحی که لیپوساکشن نام دارد، چربی های اضافی غبغب از زیر چانه ساکشن می شوند (ساکشن به معنی مکیدن چربیها با استفاده از ابزار مخصوصی از زیر پوست است). برای این کار، پزشک مجبور است برشهایی را زیر چانه ایجاد کند تا چربی های اضافی را بیرون بکشد. مدت زمان این جراحی کمتر از یک ساعت است.

در پایان این جراحی، قسمتهای برش خورده بخیه می شوند. ممکن است در بعضی از افراد جای بخیه ها بماند و اسکار یا جای زخم ایجاد شود. چون زیبایی گردن با اسکارها از بین می رود بهتر است از روشهای بهتر استفاده کنید. ناگفته نماند لیپوساکشن غبغب، گرانترین روش درمان غبغب است.

به علاوه، این جراحی پرعارضه بوده و با درد، تورم، خونریزی و کبودی بعد از عمل همراه است. دوره نقاهت و مراقبتهای بعد از آن نیز زیاد است. به همین دلیل اغلب خانمها ترجیح می دهند سراغ روشهای کم تهاجم تر و بی دردسر بروند. البته اگر چربی غبغب خیلی زیاد و حجیم باشد، روشهای دیگر موثر نیستند و مجبورید لیپوساکشن غبغب را انجام دهید.

لیفت غبغب با نخ

لیفت با نخ برای غبغب بهترین جایگزین عمل لیپوساکشن است. این روش بسیار کم تهاجم تر از جراحی است. در این تکنیک، جراح با سوزن باریکی نخ های لیفت را وارد پوست کرده و در جای مشخصی آنها را نصب می کند. این کار باعث کشیده شدن غبغب به سمت بالا و محو شدن آن می شود.

نخ هایی که در این روش استفاده می شوند، از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارند. این نخ ها به طور طبیعی بعد از ۶ ماه جذب پوست شده و دو تا سه سال تاثیرشان دوام دارد. جنس این نخها متنوع است (پلیمری، پلی لاکتیک اسید، سیلوئت و غیره) و کیفیت آنها روی هزینه لیفت غبغب با نخ تاثیر می گذارد. اما بهرحال این نوع جراحی روش کم هزینه تر از لیپوساکشن است و البته که عارضه ای هم ندارد.
لیفت-غبغب-با-نخ

علاوه بر کمتر بودن هزینه ها، مزایای زیر باعث شده لیفت غبغب با نخ در زعفرانیه تهران بهترین جایگزین برای عمل لیپوساکشن باشد:

  • دوره نقاهت کوتاه
  • بدون نیاز به مراقبت خاصی
  • سریعتر از روش جراحی
  • بدون خونریزی و جای زخم
  • بدون نیاز به بیهوشی
  • عوارض لیفت با نخ کمتر از جراحی است

لیفت با نخ برای غبغب هایی مناسب است که شلی و افتادگی پوست باعث ایجاد غبغب شده و برای برداشتن چربی زیر چانه نیازی به لیپوساکشن نیست.
قبل-و-بعد-از-لیفت-غبغب-با-نخ

شما هم می توانید برای رفع غبغب با انواع روشهای جراحی و غیرجراحی در زعفرانیه از خدمات مرکز پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا در این زمینه برخوردار شوید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

درمان قطعی غبغب در زعفرانیه بدون جراحی

شاید روشهایی مثل رفع غبغب با ورزش، از بین بردن غبغب با ماساژ یا بستن بانداژ را برای رفع غبغب امتحان کرده باشید. این روشها برای بیشتر افراد موثر نیستند و اگر جواب بدهند، بعد از ماهها شخص می تواند نتیجه درمان را ببیند.

اگر از این روشها نتیجه نگرفته اید و غبغب خیلی بزرگی ندارید، می توانید سراغ روشهای غیرجراحی درمان غبغب بروید که خیلی سریعتر جواب می دهند و کاملا موثر هستند. درمان قطعی غبغب بدون جراحی با استفاده از روشهای زیر انجام می شود که از جدیدترین تکنیک های رفع غبغب در دنیا هستند:

رفع غبغب با مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری در زعفرانیه یک روش موثر برای درمان چاقی غبغب است که نسبت به لیفت با نخ کم تهاجم تر است. رفع غبغب با این روش در ۳ تا ۵ جلسه ی تقریباً نیم ساعته انجام می شود و حدود ۶ تا ۸ هفته طول می کشد تا نتیجه درمان را ببینید.

از آنجایی که در این روش از امپول برای از بین بردن غبغب استفاده می شود، باید برای رفع درد و سوزش، قبل از تزریق از بیحسی موضعی برای شخص استفاده کنیم. در این تکنیک با استفاده از یک آمپول ظریف، محلول مزوتراپی که مخصوص چربی سوزی است زیر چانه تزریق می شود.
رفع-غبغب-با-مزوتراپی-لاغری

محلول مزوتراپی لاغری (کوکتل) ترکیبی از مواد مختلف مثل فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین، سالین و … است. فسفاتیدیل کولین در این محلول مهمترین جزء است که نوعی اسید چرب غیر اشباع بوده و از گیاه سویا استخراج می شود. این ماده خاصیت روان کنندگی دارد و توده جامد زیر چانه را به حالت مایع تبدیل می کند.

تزریق کوکتل لاغری به غبغب باعث متورم و سفت شدن دیواره سلولهای چربی این ناحیه شده و چربی ها را به ذرات بسیار کوچکی تجزیه می کند. چربیهای تجزیه شده از راه گردش خون و لنف (مایعی شبیه خون که بین بافتهای بدن در جریان است) به کبد می روند تا در آنجا به دی اکسید کربن و آب تجزیه شوند. بخشی از این چربی ها نیز به کمک کلیه ها از راه ادرار از بدن دفع می شوند (منبع: مرکز لیزر بورلی هیلز).

رفع غبغب با لیزر و هایفو

لاغری موضعی با دستگاه یکی از پرطرفدارترین و جدیدترین روشهای غیرجراحی لاغری است که بدون کمترین تهاجم، درد یا خونریزی انجام می شود. این روشها بدون عارضه هستند. لیفت غبغب با لیزر و هایفوتراپی غبغب از جمله این روشها هستند که بیشتر برای جوانسازی، لیفت زیر چانه و درمان افتادگی پوست غبغب مفیدند.

برای رفع غبغب شما هم می توانید از انواع خدمات جراحی و غیرجراحی مرکز پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا برخوردار شوید. جهت رزرو نوبت با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

لیفت غبغب با روشهای غیرجراحی چقدر موثر است؟

روشهای غیر جراحی که در بالا به آنها اشاره شد، برای درمان فوری غبغب نیستند و طی چند جلسه انجام می شوند. حداکثر دو سه ماهه طول می کشد تا غبغب از بین برود و بعد از ۴ هفته می توانید نتایج این نوع درمانها را مشاهده کنید. بنابراین انتظار نداشته باشید که بعد از یک جلسه شاهد نتایج این روشها باشید.

سوالات رایج درباره از بین بردن غبغب

در زیر می توانید متداول ترین سوالات در مورد لاغری موضعی در زعفرانیه برای غبغب و لیفت گردن را بخوانید:

سریعترین راه رفع غبغب چیست؟

سریعترین روشها، روشهای جراحی لیپوساکشن و لیفت با نخ هستند که در یک جلسه انجام می شوند و به سرعت می توانید نتیجه آن را ببیند.

قیمت لیفت غبغب در زعفرانیه چقدر است؟

هزینه لیفت غبغب بستگی به این دارد که با چه روشی انجام شود. هر یک از نوع درمانها خودشان شامل تکنیک های متنوعی هستند که بر اساس شدت غبغب شخص انتخاب می شوند. بنابراین باید برای معاینه مراجعه کنید تا روش درمان و هزینه های شما مشخص شود.

ماندگاری لیفت غبغب دائمی است؟

ماندگاری لیفت غبغب بستگی به این دارد که بعد از درمان چقدر مراقب باشید کارهایی را انجام ندهید که باعث اضافه وزن و بزرگ شدن غبغب شوند. اگر مراقبتهای لازم را انجام دهید، درمان با اغلب روشهایی که در بالا گفتیم دائمی خواهد بود.

اگر شما هم سوالی درباره لیفت و درمان غبغب دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید سوالات خود را بپرسید.

۴.۸/۵ - (۱۷۱ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *