دکتر تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران

مرکز-تزریق-بوتاکس-در-زعفرانیه

تزریق بوتاکس در زعفرانیه یکی از روشهای پرطرفدار زیبایی چهره در بین خانم ها و آقایان است. از این روش برای از بین بردن چین و چروک قسمتهای مختلف صورت استفاده می شود.
با این تزریق می توانید زیبایی و جوانی پوست صورت را برگردانید. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را به طور مفصل با بوتاکس صورت در تهران، عوارض و هزینه های آن آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

بوتاکس چطور کار می کند؟

بوتاکس ماده ای شفاف است که با سرنگ ظریفی زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود. این ماده با مسدود کردن جریان انتقال سیگنالهای شیمیایی مغز به عضلات جلوی انقباض ماهیچه ها را می گیرد.

در نتیجه چین و چروکهای پوست موقتا باز می شود. به علاوه تزریق بوتاکس جلوی عمیق تر شدن خطوط و چین های پوست را می گیرد.

مدت زمان تزریق

مدت زمان تزریق بوتاکس بستگی به تعداد شات ها و وسعت ناحیه تزریق دارد. ولی به طور کلی، تمام فرایند بوتاکس صورت حدود یک ساعت طول می کشد.

انواع بوتاکس

بوتاکس در دو نوع زیر موجود است:

 • نوع A: بوتاکسی که برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شود.
 • نوع B: از این بوتاکس برای درمان اسپاسم گردن استفاده می شود.

توجه: در مرکز بوتاکس صورت دکتر ویدا شکیبا در زعفرانیه تهران از بهترین برندهای بوتاکس مجوزدار که در بازار موجود است مثل دیستون (ایرانی) و نابوتا (کره ای اصل) استفاده می شود. این برندها بوتاکس نوع A هستند.

کاربردهای تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران

به گفته دکتر ویدا شکیبا، پزشکان تزریق بوتاکس را با اهداف زیبایی صورت، درمان یا کاهش علائم برخی از بیماریها انجام می دهند. مهمترین کاربردهای بوتاکس در پزشکی و زیبایی عبارتند از:

درمان اسپاسم گردن: در صورتی که عضلات گردن به شدت منقبض شده و باعث درد گردن (دیستونی گردن) شوند، با تزریق بوتاکس می توان آن را درمان کرد. بوتاکس جلوی اسپاسم بیش از حد این عضلات را می گیرد.

رفع مشکلات چشم: چشم ضربدری یا نامرتب به دلیل عدم تعادل عضلات کنترل کننده حرکت چشم ها ایجاد می شود. با بوتاکس این عضلات می توان انحراف چشم را برطرف کرد. به علاوه با این روش می توان پرش پلک غیرارادی را درمان کرد.

تعریق بیش از حد (هیپرهیدروزیس): بعضی افراد بیش از حد عرق می کنند حتی زمانی که هوا گرم نیست یا فعالیت خاصی ندارند. با تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و پاها می توان تعریق بیش از حد این نواحی را کاهش داد.

کاهش علائم میگرن: از تزریق بوتاکس برای درمان افرادی استفاده می شود که میگرن مزمن دارند. یعنی در ماه ۱۵ روز یا بیشتر دچار سردرد شدید می شوند.

درمان مثانه بیش فعال: تزریق بوتاکس به برخی عضلات مثانه به کاهش انقباض این عضلات کمک می کند. پزشکان از این روش برای کاهش علائم بی اختیاری ادرار و تکرر ادرار در افرادی که مثانه بیش فعال دارند، استفاده می کنند.

رفع چین و چروکهای صورت: رفع چین و چروک صورت، خط اخم و نواحی مختلف صورت مثل پیشانی و دور چشم ها از رایج ترین کاربردهای تزریق بوتاکس در تهران است.

شات های تزریق شده به شل شدن عضلاتی کمک می کند که انقباض زیاد آنها باعث چروک شدن پوست شده است.

در مراکز زیبایی، پوست و مو می توانید از خدمات زیبایی این تزریق مثل رفع چین و چروک، خط اخم و … بهره مند شوید.
بوتاکس-صورت-در-زعفرانیه-تهران

جهت تزریق بوتاکس با بهترین برندهای موجود شما هم می توانید از خدمات تزریق بوتاکس با بهترین برندهای ایرانی و خارجی در مرکز پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا بهره مند شوید. برای رزرو نوبت یا کسب اطلاعات با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

خطرات و عوارض بوتاکس صورت

ماده بوتاکس در دوزهای کوچک و کنترل شده تزریق می شود. به همین دلیل اگر تزریق بوتاکس را زیر نظر پزشک مجرب انجام دهید، این کار زیبایی کاملا ایمن و بی خطر است.

تزریق بوتاکس چه خطری دارد؟

اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک مجرب در مراکز معتبر تزریق بوتاکس انجام نشود، احتمال بروز خطرات زیر بالا است:

 • درد، تورم یا کبودی بیش از حد در محل تزریق
 • بروز سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا
 • افتادگی پلک
 • عفونت در محل تزریق
 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی یا تنفسی
 • اختلال در تکلم یا بلع
 • بروز واکنش آلرژیک به بوتاکس

بیشتر این عوارض زمانی ایجاد می شوند که بوتاکس در ناحیه اشتباهی تزریق شود و یا بوتاکس به نقاط مجاور به اشتباه پخش شود. در صورت بروز هر یک از این علائم باید برای درمان آنها سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

آمادگی قبل از بوتاکس صورت

قبل از مراجعه به مرکز تزریق بوتاکس حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • در ۴ ماه گذشته هر نوع تزریق بوتاکسی را که انجام داده اید حتما به پزشکتان اطلاع دهید.
 • اگر داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین مصرف می کنید به پزشک بگویید. چون مصرف این داروها باعث افزایش خونریزی و کبودی بعد از بوتاکس صورت می شود.

همچنین از چند روز قبل از تزریق نباید دخانیات یا الکل مصرف کنید.

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس صورت

برای گرفتن بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران باید نکات زیر را بعد از تزریق رعایت کنید:

 • به هیچ عنوان ناحیه تزریق را دستکاری نکنید یا ماساژ ندهید.
 • تا زمان بهبودی عوارض تزریق بوتاکس نباید حمام آفتاب بگیرید، ورزش کنید یا به سونا بروید.
 • تا برطرف شدن تورم و کبودی محل تزریق نباید از مواد آرایشی در این نواحی استفاده کنید.
 • از مصرف الکل، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون تا چند روز بپرهیزید.
 • برای کاهش تورم و کبودی محل تزریق می توانید از کمپرس سرد (گذاشتن یخ به طور غیرمستقیم روی پوست) استفاده کنید.

مهمترین نکته بعد از تزریق بوتاکس این است که تا ۴-۵ ساعت نباید دراز بکشید، سر را پایین بیاورید یا نیم خیز بنشینید تا بوتاکس پخش نشود. بوتاکس باید دقیقا جذب همان عضلاتی شود که پزشک تزریق را در آنها انجام داده است.
بوتاکس-خط-اخم

نتایج تزریق

اغلب بلافاصله بعد از تزریق شاهد پر شدن چروکهای صورت هستید. ولی بسته به ناحیه تزریق، حدود یک تا دو هفته طول می کشد تورم و کبودی این نواحی از بین بروند و نتیجه نهایی بوتاکس صورت را ببینید.

ماندگاری بوتاکس صورت چقدر است؟

 مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس بستگی به متابولیسم بدن، سرعت جذب بوتاکس و برند بوتاکس دارد. معمولا تزریق اول دوام کمتری دارد و اما دوام تزریق های بعدی طولانی تر است.

در اغلب موارد با یک برند خوب تزریق بوتاکس تا ۴ ماه دوام دارد. فاصله بین تزریق قبلی و بعدی بوتاکس نیز باید حداقل سه ماه باشد.

هزینه بوتاکس صورت در زعفرانیه تهران

قیمت بوتاکس در بهترین مراکز تزریق بوتاکس زعفرانیه با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

 • برند بوتاکس
 • شدت چین و چروکها
 • چند سی سی بوتاکس برای تزریق نیاز باشد.
 • تعداد شات های تزریق بوتاکس
 • مهارت پزشک
 • تجهیزات مطب
 • چند ناحیه از صورتتان نیاز به بوتاکس داشته باشد.
 • نیاز به تزریق ژل همزمان با تزریق بوتاکس (چون بوتاکس خاصیت پرکنندگی ندارد و اگر چین ها عمیق باشند (مثلا در خط خنده) لازم است علاوه بر بوتاکس تزریق ژل نیز انجام شود)

در ضمن اگر به جز بوتاکس صورت بخواهید کارهای زیبایی دیگری مثل تزریق ژل یا مزوتراپی پوست در زعفرانیه را انجام دهید، به هزینه های بوتاکس اضافه می شود. البته انجام همزمان کارهای زیبایی خیلی مقرون به صرفه تر از انجام جداگانه آنها است.
مزایای-بوتاکس-صورت

برای تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران، شما هم می توانید از خدمات تزریق بوتاکس مرکز پوست، مو و زیبایی دکتر ویدا شکیبا بهره مند شوید. برای رزرو نوبت یا کسب اطلاعات با شماره های ۰۹۳۸۱۸۵۵۴۵۴ یا ۰۲۱۲۶۲۹۳۰۵۵ تماس بگیرید.

جمع بندی نهایی

تزریق بوتاکس در زعفرانیه یکی از روشهای زیبایی ایمن و پر طرفدار است. این روش درمان موثری برای رفع موقت چین و چروکهای پوست، جلوگیری از تشدید چروکها و افزایش زیبایی و جوانی صورت است.

بوتاکس به طور طبیعی توسط بافتهای اطراف جذب می شود. بنابراین ماندگاری آن موقتی و حدود ۴ ماه یا بیشتر است. برای گرفتن بهترین نتیجه از شات های بوتاکس توصیه می کنیم تا ۴ ساعت بعد از تزریق نخوابید، نیم خیز ننشینید و سرتان را پایین نیاورید. برای اینکه بوتاکس جابجا نشود و روی نواحی که نمی خواهیم، تاثیر نگذارد.

پرسش و پاسخ بوتاکس در زعفرانیه

کسانی که قصد دارند بوتاکس خود را در مرکز تزریق بوتاکس دکتر ویدا شکیبا انجام دهند، معمولا سوالات زیر را از ایشان می پرسند:

چه کسانی نباید بوتاکس صورت را انجام دهند؟

افرادی که بیماریهای عصبی-عضلانی دارند، باردار یا شیرده هستند نباید این تزریق را انجام دهند.

بهترین سن برای بوتاکس صورت چه سنی است؟

بهترین سن برای بوتاکس زمانی است که خطوط روی صورت هنوز ظریف هستند و تبدیل به چین و چروکهای زیاد یا عمیق نشده اند. این تزریق را می توان برای افراد بالای ۱۸ سال انجام داد. هر چند که معمولا بیشتر مراجعین بالای ۳۰ سال دارند.

آیا بوتاکس صورت دردناک است؟

خیر. بوتاکس صورت درد ندارد چون قبل از تزریق برایتان بیحسی موضعی انجام می دهیم تا حین تزریق دچار درد و سوزش نشوید. بعد از آن هم درد خاصی ندارید.

اگر شما هم سوالی درباره تزریق بوتاکس در زعفرانیه تهران دارید، در بخش نظرات می توانید آنها را از ما بپرسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
Avatar photo

کلینیک پوست، مو و لیزر دکتر ویدا شکیبا یکی از جدیدترین و مجهزترین کلینیک های پوست، مو و زیبایی در زعفرانیه است. در این مرکز انواع خدمات جوانسازی و پاکسازی پوست، مزوتراپی و درمان ریزش مو، لاغری موضعی، لیزر، طب سوزنی، PRP، ومپایر و درمان جای اسکار و سوختگی انجام می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *